Effektiv
sagsbehandling for forsikringsselskaber

Sagsstyring og dokumenthåndtering med mulighed for at arbejde på tværs samt sende dokumenter til gennemgang og godkendelse - alt sammen i en enkel løsning med stor funktionalitet.

Tilpasset til branchens krav

IMS Case er en simpel løsning til håndtering af sager og dokumenter. Vi kender de høje sikkerhedskrav i jeres branche og tilbyder en løsning, der dækker jeres behov.

Send dokumenter i høring

Send et dokument eller en sag i høring gennem vores samarbejdsrum. Del med både eksterne parter og interne fra andre steder i organisationen uden at gå på kompromis med sikkerheden.

Fleksibilitet

Vores løsning tilbyder stor fleksibilitet, da brugerfladen bygges op efter jeres behov. Det er også muligt at lave nye felter med vores administrationsmodul, hvor I løbende kan tilpasse og tilføje til jeres løsning.

Send dokumenter til godkendelse

Send et dokument til godkendelse, og del på tværs i organisationen uden oplysninger ender på mail eller lokale drev. Med vores versionering har I altid mulighed for at se tilbage på tidligere versioner, samt at låse dokumenter, mens de godkendes. På den måde undgår I at arbejde fra flere forskellige versioner af det samme dokument.

Gør jeres administrative arbejde nemmere med vores nøje udvalgte integrationer til IMS Case. Få blandt andet mulighed for at integrere med Office 365, Google Docs, via vores API og meget mere. Kontakt os for at blive klogere på vores integrationer eller klik dig videre og læs mere.

Integrationer for private

Integrationer

Kom godt i gang

Tal med en ekspert

ESDH, GDPR, integrationer og data-behandling. Der er meget at forholde sig til - har du brug for at tale med en ekspert?

Tal med en ekspert

Book en gennemgang

Bliv klogere på, hvordan IMS kan effektivisere jeres arbejdsdag og oplev vores digitale løsninger i praksis.

Book en gennemgang

Nyheder fra IMS

Hold dig opdateret på den seneste lovgivning inden for datasikkerhed, og få tips og tricks til en mere effektiv hverdag.

Tilmeld dig

Det siger vores kunder om IMS Case

“En af vores største arbejdsopgaver er personalesager, så det er dem, der er allersværest at smide ud. Men vi er tvunget til at smide dem ud, når de ikke er her mere, efter en vis årrække – og det ville vi ikke have kunnet gøre, uden at vi havde et system til det. Det synes jeg er ret professionelt."

Mette Klausen
Løn- og personalemedarbejder hos Learnmark Horsens

Vil du høre mere om
vores løsninger?

Louise er klar til at hjælpe

Louise Mølgaard Husted
+45 31 12 59 17
louise.husted@visma.com